Jeżeli chcesz nam pomóc, spróbuj poprowadzić Dom Tymczasowy dla kotków (DT).
Czym jest DT? Dom tymczasowy to miejsce, gdzie wolno żyjące kotki uczą się kontaktu z człowiekiem. W zasadzie wszystkie zwierzaczki, które żyły gdzieś w piwnicach, stodołach, szopach, na ulicy czy u nieodpowiedzialnych ludzi wymagają kilkudniowego pobytu w Domu Tymczasowym. To tu można sprawdzić jak zachowują się w kontakcie z człowiekiem, określić jaki mają charakter.
Prowadzenie DT nie jest trudne!
Poczytaj więcej, pomyśl, może to Ty będziesz naszym nowym Domem Tymczasowym?
Prowadzenie DT nie jest trudne!
Poczytaj więcej, pomyśl, może to Ty będziesz naszym nowym Domem Tymczasowym?
Aby było jasno i klarownie - odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.
1. Jakie kotki trafiają do domu tymczasowego?
Do DT trafiają najczęściej małe, 7-8 tygodniowe kociaki, które wymagają 'ucywilizowania' lub dorosłe kotki po sterylizacji. Kociaki obowiązkowo są odpchlane i odrobaczane, czasami wymagają też umycia lub ubrania w kaftanik lub skarpetkę (patrz reportaż na dole strony).
2. Jaką opiekę mam zapewnić kotkom w DT?
Opieka nad kotkami w DT sprowadza się do zapewnienia im miski z jedzeniem, drugiej miski z wodą, czystej kuwetki i dużej, dużej ilości ludzkiej miłości. Czasami kotki wymagają dodatkowej pielęgnacji (np. podawania leków). Kotki po sterylizacji potrzebują przede wszystkim kilku dni względnego spokoju. Maluchy natomiast najczęściej bezustannie domagają się zabaw i przytulania.
3. Jak długo kotek przebywa w DT?
Kotka po sterylizacji przebywa w DT od 5 do 10 dni. Po tym okresie wraca do swojego macierzystego terytorium. Kocie maluchy przebywają w DT do momentu znalezienia im nowych domów. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż dwa tygodnie. Czasami też zostają dłużej - prowadzący DT nie mogą się z nimi rozstać... Taką sytuację nazywamy dokoceniem i staramy się jej unikać.
4. Co muszę mieć aby prowadzić DT?
Przede wszystkim musisz mieć dużo dobrych chęci i zgodę wszystkich współdomowników. Oprócz rodziców czy współmałżonków, dobrze też jest porozmawiać ze swoimi Kocimi Rezydentami. Jeżeli twoje zwierzaki tolerują 'obcych' w domu - możesz trzymać Tymczaski razem ze swoimi domownikami. Proponujemy jednak zawsze, aby tymczasowi goście mieszkali w specjalnie dla nich przygotowanej klatce, którą Ci dostarczymy. Do urządzenia DT świetnie nadaje się więc np. pokój w domu, ale też zamknięta piwnica lub garaż, letnia kuchnia, budynek gospodarczy itp. Standardowa klatka ma wymiary ok. 60x100 cm, mieści się w niej swobodnie kotek z całym zestawem akcesoriów (kuwetka, miseczki, legowisko...). Wymagamy też, aby kotki po sterylizacji bezwzględnie były 'tymczasowane' w klatce - ze względu na bezpieczeństwo: ich i Twoje.
5. Jakie są moje obowiązki jako DT?
Nie jest tego tak wiele. Przede wszystkim: karmić, sprzątać i kochać. Świetnie też, jeżeli możesz nam pomóc w dystrybucji ogłoszeń o poszukiwaniu domów dla swoich tymczasków. Idealnie jest, gdy dysponujesz transportem i w razie konieczności możesz dowieźć kotka do weterynarza lub nowego domku.
6. Kto ponosi koszty prowadzenia DT?
Koszty prowadzenie DT to kwestia indywidualna. Twoim największym wkładem w utrzymanie DT będzie Twoja praca, poświęcenie i zaangażowanie. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa pozwala na to, aby nakarmić kotki przebywające w DT, kupić im żwirek lub zabawkę - nie będziemy oczywiście protestować :) Jeżeli jednak tak nie jest postaramy się wspomóc Ciebie rzeczowo. NIE DAJEMY PIENIĘDZY NA PROWADZENIE DT! Ale od czasu do czasu - dzięki współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz naszym aukcjom, bazarkom na miau.pl itp. - mamy możliwość dostarczenia Ci karmy oraz żwirku. Ponosimy też koszty związane z leczeniem, odrobaczaniem, odpchleniem i ew. szczepieniem maluchów.
7. Kto zadba o to, aby kotki nie siedziały u mnie przez pół roku?
To już nasz obowiązek :) Wszystkim kotkom przebywającym w DT robimy 'sesję zdjęciową', a następnie za pomocą najróżniejszych metod szukamy im domów. Ogłaszamy się w Internecie, w prasie, organizujemy akcje adopcyjne, współpracujemy z lecznicami i sklepami.
Jeżeli więc chcesz i możesz poprowadzić DOM TYMCZASOWY - zapraszamy do współpracy z nami.
Czekamy na twój telefon lub e-maila - szczegóły w dziale Kontaktaż.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz